Unikalne cechy B-web 95xx

Terminale Rejestracji Produkcji serii B-web 9500

Zaawansowana konstrukcja i szeroki zakres posiadanych funkcji umożliwiają stosowanie terminali B-web 9500 do rejestracji zdarzeń produkcyjnych i rejestracji czasu pracy praktycznie w każdej sytuacji. Terminale mogą pracować w trudnych warunkach przemysłowych. Dotykowy panel przedni i dodatkowa osłona krawędzi terminala zabezpieczają go przed uszkodzeniem i zapewniają wysoką niezawodność nawet w najtrudniejszych warunkach panujących na produkcji.

Klawiatura terminala

Klawiatura nie zawiera żadnych elementów mechanicznych. Jest wykonana z odpornego na uszkodzenia szkła, a wszystkie przyciski są dotykowe i wykonane w technologii pojemnościowej. Przyciski mogą być nadrukowane na klawiaturze. Jest dostępna również wersja z aktywnym podświetleniem Guide-by-light. Symbole klawiszy lub podświetlenie są umieszczone od wewnątrz terminala, co zapewnia wysoką trwałość klawiatury i nie powoduje jej zużycia nawet przy intensywnej eksploatacji. Gładka powierzchnia klawiatury ułatwia jej szybkie czyszczenie. Klawiatura jest dostępna w dwóch wykonaniach:

  • do rejestracji produkcji
  • do rejestracji produkcji i rejestracji czasu pracy

Klawiatura do rejestracji produkcji

Klawiatura do rejestracji produkcji posiada 10 przycisków funkcyjnych umieszczonych po obu stronach graficznego wyświetlacza. Każdy przycisk posiada wyraźny i czytelny opis na wyświetlaczu. Ułatwia to wprowadzanie danych i wykonywanie złożonych operacji na terminalu. Pod wyświetlaczem znajduje się 5 dodatkowych przycisków oznaczonych etykietami S1 – S5. Dodatkowe dane można wprowadzać na umieszczonej z prawej strony terminala klawiaturze alfanumerycznej. Przyciski funkcyjne mogą dowolnie programowane tworząc sekwencje wprowadzania danych składające się nawet z 18 kroków, co zapewnia dostosowanie terminala do dowolnych wymagań produkcyjnych.

Klawiatura rejestracji czasu pracy

Klawiatura rejestracji czasu pracy posiada niemal identyczny układ, jak klawiatura rejestracji produkcji. Zamiast przycisków S1 – S5 pod ekranem umieszczono 5 kolorowych przycisków RCP, takich samych jak w terminalach serii B-web 9300. Pozostałe 10 przycisków funkcyjnych może być nadal używane do rejestracji produkcji oraz do rejestracji czasu pracy, np.: do wprowadzania dodatkowych kodów nieobecności lub wyświetlania informacji i komunikatów.

Interfejs użytkownika

Procesy produkcyjne wymagają sprawnej rejestracji różnorodnych danych i informacji. Terminal musi maksymalnie ułatwiać to zadanie poprzez sprawny dialog z użytkownikiem i eliminację zbędnych czynności. Służy do tego duży i czytelny wyświetlacz graficzny, czytelne i konfigurowalne opisy klawiszy funkcyjnych, a także możliwość podłączenia dodatkowych czytników kodów paskowych. Każda operacja jest potwierdzana wyraźnym komunikatem i sygnałami akustycznymi. Terminal może być również połączony bezpośrednio z maszynami i zewnętrznymi sterownikami w celu nadzorowania stanu linii produkcyjnych.

Licencjonowanie dodatkowych funkcji terminala

Rozbudowa terminala o dodatkowe funkcje lub jego adaptacja do nowych wymagań nie wiąże się zazwyczaj ze zmianami sprzętowymi. Wykorzystanie dodatkowych wejść i wyjść cyfrowych, obsługa kodów MPK i innych funkcji może być aktywowane poprzez instalację dodatkowych licencji w terminalu. Bazując na naszym doświadczeniu, oferujemy wstępnie skonfigurowane terminale Bweb 95 20 i B-web 95 40 posiadające gotowe pakiety funkcji najczęściej wykorzystywanych przez użytkowników.

Karty zbliżeniowe i kody kreskowe

Terminal może współpracować z różnymi typami identyfikatorów zbliżeniowych RFID takimi jak Legic, Mifare, HID i inne, a także z tradycyjnymi kartami magnetycznymi. Terminal może być również wyposażony w czytnik linii papilarnych. Terminal współpracuje także z czytnikami i skanerami kodów kreskowych do odczytu danych z dokumentów i etykiet.


EDP Support Polska Sp. z o.o.
ul. Pląsy 17
02-828 Warszawa

Sekretariat, tel: (22) 644 85 03
Księgowość, tel: (22) 644 53 90

email: edps@edps.com.pl
zgłoszenia serwisowe: serwis@edps.com.pl

Copyright 2013 EDP Support Polska